top of page
kartonas.jpg

Kartoninės dėžės

Kartoninės dėžės yra universali pakuotės rūšis, suteikianti puikią galimybę saugoti ir transportuoti įvairius produktus. Dėl savo paprastumo ir patikimumo, kartono dėžės yra ne tik praktiškas, bet ir populiarus bei ekologiškas pasirinkimas daugeliui vartotojų. Gofruoto kartono dėžės puikiai tinka visų rūšių prekėms saugoti ar gabenti - nuo trapių ir subtilių daiktų iki drabužių ar maisto produktų.

Kartoninių dėžių privalumai

01

Patikimai apsaugo daiktus dėžės viduje. Tvirta gofruoto kartono konstrukcija yra sudaryta iš trijų sluoksnių: vidinio, vidurinio (bangelės) bei išorinio. Tokia struktūra užtikrina kartono dėžės tvirtumą ir padeda jai išlaikyti formą sandėliuojant ar transportavimo metu. Dėl šios savybės gofro kartono gaminiai puikiai išlaiko savo struktūrą gabenimo metu, juos gan sunku suplėšyti ar sutraiškyti. Tai užtikrina daiktų apsaugą trumpų ir ilgų kelionių metu.

02

Ekonomiškas pasirinkimas. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl kartonas yra tokia populiari pakavimo medžiaga, yra tai, kad jis padeda įmonėms sutaupyti pinigų. Ši medžiaga yra gerokai pigesnė už kitas pakuočių rūšis, pavyzdžiui, plastiką ar medį. Užsakinėjant kartono dėžes didesniais kiekiais, kaina už vieną vienetą yra mažesnė, o išlankstytos dėžės neužima daug vietos jas sandėliuojant. Taip pat yra lengva pritaikyti kartonines dėžes jūsų parduodamam produktui, tai praverčia gabenant prekes dideliais atstumais. O siunčiant prekes paštu, lengvas kartono dėžės svoris puikus sprendimas norint sumažinti siuntimo išlaidas.

03

Lengva pritaikyti įvairiems produktams. Kartonas yra labai lanksti medžiaga. Dėl šio pritaikomumo ši medžiaga tinka įvairiems produktams pakuoti. Nuo knygų, papuošalų, drabužių iki picos ar gėrimų. Renkantis kartonines pakuotes pagal individualius išmatavimus galima rasti tinkamą sprendimą jūsų prekei. Kartoninės dėžės yra viena iš įvairiausių pakuočių - nuo didelių kartoninių dėžių, kuriomis galite gabenti stambiagabaritinius produktus, iki mažų dėžučių tinkamų supakuoti smulkius daiktus. Pasirinkus tinkamo dydžio kartoninės dėžės jūs galėsite optimaliausiai išnaudoti transporto priemonės gabenamą tūrį.

04

Kartonas yra tinkamas spaudai. Jei siunčiate produktus tiesiogiai savo klientams, turbūt norėsite pasirinkti dėžes, kurios atrodo patrauklios ir profesionalios, kad pagerintumėte savo prekės ženklo žinomumą. Skirtingai nei ant kitų medžiagų, ant gofruoto kartono yra lengva dėti spaudą su jūsų logo, norimu tekstu ar dizainu ir taip sukurti išskirtinės išvaizdos dėžutę.

05

Gofruotas kartonas tai draugiška medžiaga aplinkai. Medžiagos kartono gamybai yra gaunamos iš medienos, kuris yra labai ekologiškas produktas. Mediena yra atsinaujinantis šaltinis ir, kaip įrodyta, yra viena iš medžiagų, darančių labai mažą neigiamą poveikį aplinkai. Gaminant kartonines dėžes, palyginti su kitomis pakavimo medžiagomis, anglies dioksido ir naftos emisija yra mažesnė. Gofruotasis kartonas taip pat yra 100 % perdirbamas ir biologiškai skaidus, suyra ne ilgiau kaip per vienerius metus. Kartonines dėžes galima naudoti pakartotinai, taip pat perdirbti ir panaudoti naujo kartono gamybai ir sumažinti atliekų kiekį. Perdirbant sutaupoma daug energijos, o perdirbtai pakuotei pagaminti reikia 90 % mažiau vandens ir 50 % mažiau elektros energijos. 

Susisiekite su mumis

Gofruoto kartono tipai ir kaip išsirinkti tinkamiausią pakuotę sau

Kartonas - viena iš plačiausiai naudojamų medžiagų pakavimo pramonėje. Pagrindinė priežastis, kodėl verta rinktis gofruoto kartono dėžes, yra lankstumas, kurį leidžia kartono savybės. Platus gaminių pasirinkimas leidžia rinktis nuo kartoninių dėžių ir pašto pakuočių iki apsauginių lakštų. Populiariausias gofruotojo kartono gaminys - kartoninė dėžė arba kartonas. Net ir šio, iš pirmo žvilgsnio paprasto gaminio dydžių, stilių ir pasirinkimo galimybių yra labai daug. Pramonėje naudojami standartiniai dizaino modeliai, kurie dažnai yra nurodomi FEFCO kodais. 

Kaip išsirinkti tinkamą kartoninę dėžė?
Renkantis kartonines dėžes reikėtų apgalvoti:

  • Naudojimo paskirtį: norite sandėliuoti ar transportuoti produktus. Taip pat, kokį transportavimo ar siuntimo metodą naudosite. 

  • Kokius produktus dėsite į dėžes: dūžtantys daiktai, nestandartinio dyžio, sunkūs ir kiti

  • Dėžės uždarymo būdą, dydį ir kartono storį


Gofruoto kartono tipai, bei popieriaus rūšys
Viena iš pagrindinių savybių, apibūdinančių gofruotą kartoną, yra jam naudojamo popieriaus rūšis. Naudojami du pagrindiniai popieriaus tipai: kraft (išoriniam kartono sluoksniui) ir testinis, kitaip test liner, (viduriniam - bangelės ir vidiniam sluoksniui). Kraft popierius yra aukštesnės kokybės, gaminamas iš pirminio pluošto. Kraft popierius yra tvirtesnis, tinkamas spaudai. Taip pat popierius gali būti įvairių svorių, kuris yra matuojamas GSM (gramai į kvadratinį metrą). Dažniausiai industrijoje naudojami 125/150/200/300 GSM, kuriuos dažniau matysite kaip 125KT ir t. t. Tai būtų 125 GSM popierius, kurio išorinė pusė yra kraftinė, o bangelė ir vidinis sluoksnis testiniai. 

Kartono tipai
Vienas iš paprasčiausių kartoninių dėžių skirstymo būdų - pagal sienelių kiekį ir jų storį. Dėžės tvirtumas ir svoris, kurį ji gali išlaikyti, priklauso nuo jos dydžio ir gofruoto kartono tipo ir (arba) tvirtumo (taip pat nuo bendros konstrukcijos kokybės). Paprastai dvigubų sienelių dėžės yra naudojamos dideliems ir sunkiems daiktams. Taigi, viengubos sienelės naudojamos lengvesniems daiktams iki 10kg, o didelėms kartoninėms dėžėms naudojamas ypač tvirtas dvisluoksnis kartonas.


Dažniausiai pasitaikantys kartono tipai: 
Viengubos sienelės
B tipas - 3mm 
C tipas - 4 mm - iki 10kg daiktams 
E griovelis - 1,5 mm - idealiai tinka e-komercioje. 
Dvigubos sienelės 
BC griovelis - 6.8 mm - B ir C tipo derinys 
EB griovelis - 4,5 mm - B ir E tipo derinys 


Dėžių stiliai
Dažnai pamatysite FEFCO kodą prie kartono dėžes. FEFCO kodas yra tarptautiniu mastu taikoma gofruoto kartono pakuočių projektavimo sistema. Joje pateikiamas dažniausiai naudojamų dėžių dizaino tipas, kiekvienam dizainui priskirtas kodo numeris.


Populiariausias FEFCO stilius transportavimo ir siuntų kartono dėžėms - 0201, tai klapaninės dėžės, kurių abu galai užklijuojami lipnia juosta. Galimi variantai su šoninėmis rankenomis. FEFCO 0427 stiliaus dėžės plačiau žinomas kai greito uždarymo (paštomatų) dėžutės. Palečių dėžės, tai ypač didelės  kartoninės dėžės tinkamos dėti tiesiai ant palečių, gali būti klijuojamos ar susegamos kabėmis (susegimas kabėmis yra tinkamiausias būdas, jeigu planuojate gabenti prekes jūriniais konteineriais).

Gofruotojo kartono dėžės yra itin prieinamas ir ekonomiškas pakuotės pasirinkimas daugumai įmonių. Tai universalus ir ekologiškas pakavimo sprendimas. Gaminame įvairių dydžių, formų ir stilių kartonines dėžes, tinkamas įvairioms reikmėms. Nesvarbu, ar siunčiate produktus, saugote asmeninius daiktus ar naudojate asmeniniams projektus, kartoninės dėžutės yra puikus pasirinkimas jums.

bottom of page